اطلاعیه ها
همه ما عموماً به دنبال آن هستیم تا پول خود را در جایی سرمایه‌گذاری کنیم که سود بیشتری را نصیبمان کند. در عین حال از قانونی بودن محلی که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنیم مطمئن باشیم. از دیگر نکاتی که مورد نظر قرار می‌دهیم، شفافیت اطلاعات درخصوص سرمایه‌گذاری مورد نظر، سرعت و سهولت نقدشوندگی سرمایه است. بنابراین به طور خلاصه می‌توانیم بگوییم که در انتخاب روش سرمایه‌گذاری، موارد زیر برای ما مهم است:
کسب سود بیشتر نسبت به سایر روش‌های سرمایه‌گذاری
حصول اطمینان از قانونی بودن روش سرمایه‌گذاری
اطلاع از بازار مورد نظر در هر زمان (وجود شفافیت در بازار)
قابلیت نقدشوندگی سریع و راحت
بورس از جمله مواردی است که علاوه بر پوشش اهداف ذکر شده، منجربه بهره‌مندی کل جامعه از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده نیز می‌شود.
بورس اوراق بهادار نیز همانند سایر بازارها دارای اصول و قواعد خاص خودش هست. شاید بدگمانی ها و بدبینی های بسیاری در خصوص سرمایه گذاری در بورس را شنیده باشید. مثلا اگر در بورس سرمایه گذاری کنید، سرمایه خود را از دست می دهید یا سرمایه گذاری در بورس ریسک خیلی زیادی دارد یا فلانی در بورس سرمایه گذاری کرده و تمام دارایی خود را از دست داده است و بدگمانی ها و بدبینی های بیشماری که از برخی افراد شنیده می شوند. دلیل این بدگمانی ها و بدبنینی ها در این است که این افراد از اصول و قواعد بورس هیچگونه آگاهی ندارند و شاید بدون کسب مهارت و دانش تخصصی وارد بورس شده اند و در آن سرمایه گذاری کرده و شکست خورده اند. همانطور که افراد زیادی در بازارهای دیگر سرمایه گذاری کرده و به خاطر نداشتن مهارت و دانش شکست می خوردند.
در هر بازار و محیطی در صورتی که افراد اطلاعاتی نداشته باشند یا اطلاعات کمی در خصوص آن داشته باشند، ترس و ریسک زیادی نسبت به آن می کنند و این یک امر طبیعی برای انسان ها می باشد. لذا برای اینکه ترس و ریسک خود را کاهش یا از بین ببرید بایستی اطلاعات خود را نسبت به آن بیشتر کرده و مهارتهای لازم را کسب نمایید. لذا با داشتن دانش و مهارت، به راحتی خواهید توانست در هر محیطی موفق باشید.
فرصت های زیادی در بورس برای سرمایه گذاری وجود دارد و موقعیت های زیادی نسبت به سایر سرمایه گذاری های نیز برای افراد فراهم می باشد. و سرمایه گذاران می توانند با کسب مهارت و دانش تخصصی از این فرصت ها و موقعیت ها شغل دوم ولی پردرآمدی را برای خود فراهم نمیاند.
سازمانها نیز می توانند بخشی از سرمایه گذاری خود را به بورس اختصاص دهند تا بتوانند با استفاده از فرصت ها و موقعیت های آن، منابع زیادی را برای سازمان خود فراهم نمایند.
پس سرمایه گذاری در بورس را نباستی برای خود کابوسی در نظر بگیرید در صورتی که با حذف این کابوس می توانید درآمد زیادی برای خود فراهم نمایید و با سرمایه گذاری در آن، لذت ببرید بخصوص برای افرادی که هیجان را در سرمایه گذاری دوست دارند.
این دوره برای سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار طراحی شده است و از اصول پایه تا حرفه ای و به صورت کاربردی توسط اساتید مجرب و برترین کارشناسان و تریدرهای بورس آموزش داده می شود. که علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام به پورتال مرکز آموزش و جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مرکز آموزش تماس حاصل فرمایند.