DisplayContent

اهداف و چشم انداز مرکز آموزش های حرفه ای و تخصصی


مرکز آموزش های حرفه ای و تخصصی به عنوان مرکزی پیشرو در ارائه خدمات نوین آموزش های حرفه ای و تخصصی با همکاری دانشگاه خوارزمی، انجمن حسابداری مدیریت ایران و انجمن مهندسی مالی ایران و یکی از مراکز مهم موسسه آئین ارام تبریز و با تکیه بر تجربه و دانش روز نیرو های خود و نهادها و انجمن های علمی و حرفه ای در تلاش است تا گامی مؤثر جهت تبدیل شدن به یک مرکز آموزش برتر در سطح کشور و منطقه در راستای توسعه پایدار صنایع و سازمانها برداشته باشد و بدین منظور اهداف و چشم اندازهای زیر را جهت دست یابی به جایگاه ویژه این مرکز سر لوحه خود قرار داده است:

چشم انداز مرکز آموزش:

1- گسترش، پیاده سازی و بومی سازی تخصص ها و دانش نوین در حوزه های مختلف در راستای پایداری، توسعه و رقابت پذیری صنایع و سازمانها.

2- توسعه فناوری‌های نوین بر پایه دانش بنیان در سطح داخلی و بین المللی.

3- ارتقاء مهارت های حرفه ای، تخصصی، کاربردی و انتقال دانش روز در سطح بین المللی و توسعه ارتباطات بین المللی.

4- توسعه آموزش های مجازی کابردی، با بهره گیری از فناوری‌های نوین اطلاعاتی، برای تولید، تبادل و انتقال دانش فنی، تخصصی و حرفه ای برای مدیران، کارشناسان، دانش پژوهان و فارغ التحصیلان و سایر دانشجویان.

5- توسعه و همکاری با نهادها و مراکز آموزشی ملی و بین المللی در راستای تبادل تجربیات، دانش و مهارتهای حرفه ای و تخصصی.

6- افزایش سطح علمی و تخصصی صنایع و سازمانها در راستای توسعه و گسترش فعالیت های بین المللی.

7- بومی سازی و تولید دانش فنی، تخصصی و حرفه ای در حوزه های مدیریت، استراتژی و راهبردهای تولید محصولات با کیفیت در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی.

8- ارائه دانش و علوم روز در کلاس جهانی متناسب با نیازسنجی های صنایع و سازمانها.

9- حضور مستمر در عرصه صنعت و سازمانها و نشر دانش فنی، تخصصی و حرفه ای.

10- فراهم نمودن زمینه اشتغال بیشتر و گسترش علوم کاربردی و تخصصی در حوزه های مختلف از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی.

11- ارتقای سطح علمی، تخصصی و حرفه‌ای ، مدیران، کارشناسان، فارغ التحصیلان و دانش پژوهان به صورت کاربردی.

12- بررسی میزان نیاز به فن آوری های نوین، روش های تدریس روز مراکز آموزشی بین المللی و منابع و سرفصل های آموزشی توسط کارشناسان طرفین و برنامه ریزی جهت نیل به آنها.

اهداف مرکز آموزش:

1- طراحی و تدوین برنامه های آموزشی با توجه به نیازسنجی کارشناسان، فارغ التحصیلان، دانش پژوهان و دانشجویان جهت آماده سازی آنها و ارتقاء مهارتهای لازم.

2- طراحی و تدوین برنامه های آموزشی و پژوهشی جهت توانمندسازی مدیران در اتخاذ استراتژی های مناسب در راستای ارتقاء کارایی، بهبود عملکرد و بهره وری با ایجاد تغییرات مؤثر سازمانی.

3- طراحی و برنامه ریزی جهت ارتقاء تخصص ها و مهارت های مدیران و کارشناسان و و کارکنان بخش خصوصی و دولتی در زمینه های مدیریت و علوم وابسته به آن در سطح ملی و بین المللی.

4- طراحی، تدوین و اجرای برنامه های آموزشی مدیران و کارشناسان، متخصصین و سایر نیروی های انسانی صنعت و سازمانها به منظور تواتنمد سازی آنها در حوزه های مختلف.

5- حمایت از ایده ها و فن آوری ها و پشتیبانی و توسعه آنها جهت تجاری سازی یا انتقال دانش به صنعت و سازمانها.

6- طراحی و اجرای سمینارها و کنفرانس های تخصصی در سطح منطقه ای، ملی و بین‌المللی، جهت انتقال دانش روز و علوم نوین و تجربیات اساتید، مدیران و کارشناسان خبره.

7- انجام تحقیقات و پژوهش های کاربردی، تخصصی و حرفه ای در راستای توسعه صنایع و سازمانها و پشتیبانی و حمایت از تحقیقات و پژوهش های کارشناسان و دانش پژوهان.

8- ایجاد روابط آموزشی با متخصصین و اساتید برجسته دانشگاههای داخل و خارج از کشور و تبادل اطلاعات و بهره مندی از تجربیات و دانش های فنی، تخصصی و حرفه ای آنها.

9- برگزاری دوره های آموزشی ویژه مشاغل، تربیت کارشناسان متخصص و حرفه ای در حوزه های کارآفرینی، آمادگی، مهارت‌های شغلی و استارت آپ ها.

10- هدایت، حمایت و بهره برداری از پایان نامه های تحصیلی به ویژه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری.

11- تدوین، تألیف و انتشار مقالات، کتابهای تخصصی و اسناد و مدارک علمی.

12- آموزش تخصصی و حرفه ای مستمر و به صورت غیر رشته ای و تربیت نیروی انسانی متخصص و حرفه ای با کیفیت عالی جهت توانمندسازی صنایع و سازمانها.

13- طراحی، برنامه‌ریزی و اجرای دوره‌های آموزشی و سمینارهای تخصصی فراهم نمودن تسهیلات و امکانات آموزشی و پژوهشی ویژه فارغ‌التحصیلان و اعضای مرکز استعدادهای درخشان.

14- اجرای پروژه‌های آموزشی و پژوهشی و انجام پژوهش‌های کاربردی با همکاری واحدهای دانشگاه خوارزمی و انجمن حسابداری مدیریت ایران، انجمن مهندسی مالی ایران، انجمن حسابداری ایران و انجمن لجستیک ایران و سایر اجمن ها و نهادهای علمی و حرفه ای.